Dnia 2023-11-26 16:30 na stadionie Enea Stadion odbyło się spotkanie Lech Poznan kontra Widzew Łódź zakończone wynikiem 1-3

W meczu 16. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmował drużynę Widzewa Łódź na własnym boisku Enea Stadion. Po zaciętym starciu, to ekipa gości cieszyła się z trzech punktów, pokonując gospodarzy 3-1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 na korzyść Widzewa, a ostateczny rezultat ustalono na 1-3. Mecz odbył się 26 listopada 2023 roku o godzinie 16:30.

Lech Poznań - Widzew Łódź: Dramatyczna porażka Gospodarzy

W dniu 26 listopada 2023 roku na Enea Stadionie odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Lech Poznań oraz Widzew Łódź, które rywalizowały w ramach 16. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść Gości.

Od samego początku spotkania atmosfera była niesamowicie napięta. Zarówno kibice Lecha Poznań, jak i Widzewa Łódź dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą aurę na stadionie.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie meczu, kiedy to Jordi Sánchez, zawodnik Widzewa, znalazł sposób na pokonanie bramkarza Lecha, dając prowadzenie swojej drużynie. Kolejne trafienie dla gości miało miejsce w 16. minucie, kiedy Fran Álvarez podwyższył prowadzenie Widzewa.

Po pierwszej połowie wynik to 0-2 dla drużyny gości, która zdominowała pole gry, skutecznie wykorzystując swoje okazje.

Drugą połowę meczu charakteryzowały intensywne ataki Lecha, który desperacko starał się odrobić straty. W końcu, w 88. minucie, Jesper Karlström zdobył bramkę dla gospodarzy, dając im nadzieję na odrobienie strat. Jednak radość ta okazała się krótkotrwała, gdyż w doliczonym czasie gry, Antoni Klimek oraz Imad Rondić zdobyli kolejne bramki dla Widzewa, ustalając wynik meczu na 1-3.

Mecz nie obył się bez kontrowersji. Zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali żółte kartki za agresję i faule. Dodatkowo, w 90. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Lecha Poznań, co dodatkowo skomplikowało sytuację dla gospodarzy.

W rezultacie tego meczu, Lech Poznań znajduje się w trudnej sytuacji, a kibice z niecierpliwością oczekują poprawy formy swojej drużyny. Z kolei Widzew Łódź odnosi ważne zwycięstwo, które napawa ich optymizmem na kolejne spotkania ligowe.

Następne mecze dla Lecha to starcia z Koroną Kielce, Arką Gdynia oraz Piastem Gliwice, natomiast Widzew Łódź zmierzy się z Radomiakiem Radom, Stalą Mielec oraz Puszczą Niepołomice, gdzie obie drużyny będą chciały potwierdzić swoją dobrą formę.